O nas

Choroba nie musi oznaczać życia pełnego stresu, nieprzewidzianych sytuacji i codziennej niepewności. Życiowe i zawodowe doświadczenia nauczyły nas, że możemy i powinniśmy przeciwdziałać im tam, gdzie możemy, a czasami nawet dalej! Zaawansowana technologia to jedno z najskuteczniejszych rozwiązań dla wsparcia opiekunów w środowisku domowym. Urządzenia monitorujące zmniejszają stres związany z trudną i wymagającą opieką domową oraz wspierają niezależność użytkowników.
Zajmujemy się dystrybucją i obsługą profesjonalnych, certyfikowanych urządzeń medycznych, pomocnych w monitorowaniu życia osób chorych. Korzystamy z zaawansowanych technologii oraz dedykowanych badań naukowych, z myślą o realnej poprawie jakości życia opiekunów i ich podopiecznych.
Sprzęt, który dostarczamy, jest gotowy do użytku i prosty w instalacji, a jego konfiguracje możemy dopasować do indywidualnych wymagań.

Zobacz, jak możemy podnieść komfort życia osoby chorej i jej opiekunów.

Odwiedź nas w Pracowni Zdrowia w MediPark!
Dowiedz się, jak w codziennym życiu działają nasze urządzenia. Nasz wykwalifikowany personel chętnie pokaże, jak łatwo je obsługiwać, a także odpowie na wszystkie pytania.

 • Pierwsza w Polsce pracownia z urządzeniami monitorującymi w padaczce i autyzmie.
 • Możliwość testowania na miejscu wszystkich urządzeń.
 • 20 urządzeń wiodących producentów.
 • Bardzo dobra lokalizacja.

Nasza misja

 1. Podniesienie komfortu i poczucia bezpieczeństwa

  w opiece nad dziećmi, które wymagają szczególnej uwagi i troski, mierzą się z wyzwaniami rozwojowymi w obszarach m.in. neurologii, kardiologii, nefrologii.

 2. Wspieranie dorosłych dzieci w opiece nad starzejącymi się rodzicami

  oraz tymi, którzy są dotknięci chorobami degradacyjnymi mózgu. Zalicza się do nich zarówno chorobę Alzhaimera, jak i demencję starczą, otępienie starcze czy sklerozę.

 3. Przywracanie normalności w codziennym życiu

  Chcemy, by nasze urządzenia pomagałylepiej funkcjonować chorym i ich rodzinom, zarówno społecznie, jak i rodzinnie, pozwalając im znowu korzystać z pełni życia.

 4. Lepsze monitorowanie przebiegu choroby

  Naszym niezwykle ważnym celem jest dawanie chorym, ich opiekunom i rodzinom, a także lekarzom poczucia, że przebieg choroby jest lepiej monitorowany. Dane dotyczące parametrów życiowych, epizodów związanych z epilepsją czy upadkiem są gromadzone i dostępne, zarówno dla lekarzy, jak i opiekunów.

 5. Edukacja i szeroko pojęte uświadamianie

  Jednym z naszych głównych zadań jest nauczenie innych, jakie są przyczyny i przebieg takich chorób jak epilepsja, choroby Alzhaimera i autyzmu. Dzięki czemu chcemy „odczarować” te schorzenia i pomóc w walce ze stereotypami, które się z nimi wiążą.

Nasza wizja

 • Nasze urządzenia przywracają rodzicom dzieci z epilepsją sen, pomagając im skrupulatnie monitorować epizody padaczkowe w nocy
 • Chcemy, by dzięki naszym opaskom monitorującym dzieci z epilepsją miały możliwość funkcjonowania w przestrzeni publicznej; dzięki monitorowaniu parametrów życiowych wiadomo, kiedy nastąpi atak, a dziecko może wezwać pomoc.
 • Zależy nam, by dorosłe dzieci starzejących się rodziców, mogły czuć się spokojnie, a troska o ich najbliższych nie pochłaniała większości ich energii życiowej. Pomogą w tym m.in. naszych mat monitorujących i opasek.
 • Chcemy, by dzięki naszym akcjom edukacyjnym, wiedza o epilepsji, autyzmie i chorobach degradacyjnych mózgu zyskała inny, głębszy i powszechniejszy wymiar. By nikt widząc osobę w czasie ataku padaczkowego nie pomyślał, że jest ona… opętana.
 • Chcemy, by opieka nad osobami niepełnosprawnymi, dziećmi ze szczególnymi potrzebami, ludźmi starczymi przestała być w Polsce zajęciem niezwykle karkołomnym i wyczerpującym.

Nasz zespółKto za tym stoi?

Joanna Kleszczyńska
Pomysłodawczyni Help4epi, psychoterapeutka, mama 11-letniej Gabrysi, która jest dziewczynką wymagającą szczególnej troski i zakochanego w sporcie 13-letniego Filipa. Biegaczka, której celem życiowym jest pomoc innym.
Miłka Kowalczewska
Jestem pedagogiem specjalnym z 25-letnim doświadczeniem w szkole integracyjnej. Pracuję z dziećmi autystycznymi, z epilepsją, jak i innymi wyzwaniami rozwojowymi. Najbardziej relaksuję się w czasie długich spacerów po plaży lub z książką w ręku.

co o nas mówiąNasi Klienci